Ivano-Frankivsk - city of heroes

Андрій Прошак

Андрій Прошак
Прошак Андрій Васильович народився 9 червня 1990р у м. Івано-Франківську. Навчався в загальноосвітній школі №24. Після закінчення 7 класу вступив до Івано-Франківського обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості, обравши профіль інформаційних технологій. Андрій захоплювався інформатикою та програмуванням, любив спорт зокрема грав у футбол, займався плаванням. Юнак товаришував з однолітками,був чесним та відкритим у спілкуванні, цінував дружбу та відстоював правоту. До навчання ставився сумлінно, поважав учителів та вихователів, сповідував певні життєві принципи, що тісно були пов’язані з бажанням будувати майбутнє своєї держави.

Закінчивши ліцей у 2007р, Андрій стає студентом Коледжу електронних приладів ІФНТУНГ за спеціальністю «Системна інженерія». Трудову діяльність розпочинав на ДПВО «Карпати».

15.05.2012 був призваний на військову службу до Збройних сил України. Почуття військового обов’язку було завжди пріоритетним для Андрія. Склавши присягу на вірність народу України, він усвідомив велику відповідальність за долю Батьківщини. Саме тому вже сержант Прошак А.В. добросовісно виконував поставлені командуванням завдання, не боявся брати на себе відповідальність у різних ситуаціях, приймав швидко правильні та обдумані рішення. Після служби, звільнившись у запас, працював у системі охоронних структур.

2 березня 2014 року був мобілізований до 5 батальйону територіальної оборони Прикарпаття. З 5.07.2014 по 26.08.2014 брав участь в АТО на Донеччині. Після розформування підрозділу продовжує службу у 128 гірсько-піхотній бригаді. Сержант Прошак А., помічник гранатометника, з 10.11.2014р знову відправляється в зону АТО відстоювати територіальну цілісність України. Андрій був завжди на передовій, його не лякали сліпі кулі снайперів, ворожі гради та міномети. У ніч на 31.01.15 під час операції евакуації поранених з району Нікішине-Рідкодуб (Шахтарський район Донецької області) дорогою на Дебальцеве Андрій загинув у бою з ворогом.

Похований на Алеї слави центрального міського кладовища м. Івано-Франківська.

Указом Президента України №270/2015 від 15.05.2015р. «За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність III ступеня»(посмертно). Народжений Україною, Андрій без вагань віддав за неї життя. Але Герої не вмирають!