Івано-Франківськ - місто героїв

У Франківську відкрили анотаційну дошку багаторічному голові Всеукраїнського братства ОУН-УПА Михайлові Зеленчуку

Понеділок, 25 травня 2015
У Франківську відкрили анотаційну дошку багаторічному голові Всеукраїнського братства ОУН-УПА Михайлові Зеленчуку
24 травня на фасаді будинку на Лепкого,46 в Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку багаторічному голові Всеукраїнського братства ОУН-УПА Михайлові Зеленчуку.


Участь у пам’ятній події взяли міський голова Віктор Анушкевичус, ініціатор програми “Івано-Франківськ – місто героїв” Руслан Марцінків, представники обласної влади, політичних патрій.

“Ця ювілейна, 30 дошка, присвячена воїнам УПА, які боролися до 60 року за Україну. Вони показали приклад дисидентам, борцям 90-стих та нинішній бійцям АТО, як треба не словом а ділом боротися за свою Батьківщину. Саме Михайло Зеленчук був одним з таких прикладів”, – каже Руслан Марцінків.

Михайло Зеленчук (псевдо “Деркач”) був учасником національно-визвольного руху ОУН, воїн УПА. Політв’язень радянських концтаборів, був приговорений до смертного вироку, який змінили на покарання в Мордовії впродовж 17 років. Звільнений у 1971 році.

“Це людина, яка пройшла нелегкий шлях, багато років таборів, яка показувала своїм прикладом, який треба бути, аби твоя країна жила. До останнього закликав нас не припиняти боротьбу за Україну”, – вважає мер Віктор Анушкевичус.

В 1991 році став організатором створення Всеукраїнського братства ОУН-УПА.

“Відкриваємо цю дошку, аби продовжувати традицію будівництва Української держави”, – розповів голова братства ОУН-УПА Карпатського краю Богдан Борович.

Був автором мовознавчих та культурологічних досліджень.