Роман Цюцяк
ЦЮЦЯК Роман Богданович народився 20.02.1992 с. Радча.
Походив із патріотичної та репресованої радянською владою родини. Його прадід Іван (по батьковій лінії) у 1950-му за зв’язки з УПА разом із сім’єю був виселений в Іркутську область, а прадід Микола (по лінії матері) засланий у Красноярський край за участь сина в рядах УПА (пропав безвісти).
Навчався в місцевій загальноосвітній школі, де з особливим інтересом пізнавав гуманітарні предмети, а найбільше любив історію. Тому вступив на факультет історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Закінчивши факультет, отримав ступінь магістра за спеціальністю «Історія». У 2014–2018 рр. навчався в аспірантурі ПНУ на кафедрі історії слов’ян. Активно працював над кандидатською дисертацією, тема якої була присвячена релігійній політиці Російської імперії в Галичині у роки Першої світової війни.
Одружився, разом із дружиною проживали в Івано-Франківську та виховували сина. Роман Богданович працював вчителем історії. Згодом, щоб підтримати сім’ю матеріально, поїхав на роботу в Польщу, де працював будівельником. Водночас продовжував наукові студії. Збирав матеріали для видання «Історія села Радча в документах». Мрії і задуми перервала війна… З початком повномасштабного вторгнення рф вступив до лав ЗСУ, мобілізований у березні 2022 р. Солдат. Стрілець-сапер 1 штурмового відділення 3 штурмового взводу штурмової роти військової частини Т 0950 (711 полк охорони Державної спеціальної служби транспорту). Був відряджений до 5-ї Окремої штурмової Київської бригади, у складі якої воював під Бахмутом. Загинув 08.05.2023 під час виконання бойових завдань у боях біля м. Бахмут, внаслідок мінометно-артилерійського обстрілу.
Ворожа куля відібрала життя воїна-історика, науковця під час відбиття атаки в районі села Іванівське, Бахмутського району, Донецької області. Похований на кладовищі с. Радча 13.05.2023. «Роман назавжди залишиться в наших серцях таким, як він був – доброзичливим, усміхненим, чесним, порядним, відповідальним, великим патріотом України», – напишуть у некролозі на сторінці історичного факультету ПНУ. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (указ Президента України № 790/2023 від 27.11.2023). 18.10.2023 у ПНУ відкрито пам’ятний стенд, присвячений студентам і випускникам Факультету історії, політології і міжнародних відносин, які загинули за Україну, у т. ч. і Роману Цюцяку.
«Це є прикладом збереження нашої історичної пам’яті і знак того, що вони постійно з нами. В цьому розумінні ми завжди повторюємо, що наші Герої не вмирають, вони живуть вічно у наших серцях!», – підкреслив декан історичного факультету професор Микола Кугутяк. ЦЮЦЯК Роману присвоєно звання «Почесний громадянин міста »
Інформація по розміщенню анотаційної дошки
Адреса: с. Радча, вул. Шевченка
Дата: Понеділок, 30 листопада -0001