Івано-Франківськ - місто героїв

Петро Безпалько

Петро Безпалько

Безпалько Петро Васильович (25.10.1980 -29.05.2014)

Народився в селі Поточище Городенківського району Івано-Франківської області. Згодом з батьками переїхав до Івано-Франківська.

У 1987 році пішов до першого класу загально-освітньої школи № 21, де навчався до 5-го класу. З 1992-го року навчався у школі-інтернаті №1 м. Івано-Франківська. А по закінченню 11-го класу вступив до Івано-Франківського національного університету ім. Василя Стефаника на юридичний факультет.

Протягом 1998-2000 років служив у внутрішніх військах України у м. Києві, де по закінченню строкової служби отримав звання старшини запасу. А вже з 2001 році поповнив лави спецпідрозділу «Беркут».

У 2005-2006 рр. був бійцем Спеціального миротворчого підрозділу МВС України у складі міжнародних поліцейських сил Місії ООН у справах Автономного Краю Косово, за що нагороджений медаллю  «За Миротворчі дії». 2011-го року закінчив Національну академію внутрішніх справ. Згодом був призначений заступником командира взводу, спецпідрозділу «Беркут» УМВС України в Івано-Франківській області.

29 травня 2014 року перебував у гелікоптері, котрий після розвантаження продуктів харчування та проведення ротації особового складу на 5-у блокпосту повертався з позицій в районі гори Карачун (м. Слов’янськ). Гелікоптер був обстріляний з лісосмуги та підбитий; загинуло 12 чоловік: 6-ро – з Національної гвардії України, разом з 2 членами екіпажу, та 6-ро – із спецпідрозділу МВС України.

Вдома залишилися дружина та двоє маленьких дітей. Похований на івано-франківському Меморіальному кладовищі. 

20 червня 2014 року — за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, відзначений — нагороджений орденом «За мужність» I ступеня (посмертно).