Івано-Франківськ - місто героїв

Володимир Третяк

Володимир Третяк
Третяк Володимир Романович народився 11 вересня 1981 року у місті Івано-Франківську. У 1987 році пішов у перший клас Угорницької загальноосвітньої школи. Навчався тут до 9-го класу. У 1996 році розпочав навчання у Природничо-математичному ліцеї в м. Івано-Франківську (нині Івано-Франківський ліцей ім. І. Пулюя). Під час навчання в ліцеї був виховником Івано-Франківської пластової організації. 

У 1998 році вступив на перший курс Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника (природничий факультет, спеціальність "Біологія"). Закінчив навчання у 2003 році, здобувши освіту біолога викладача, і вступив в аспірантуру  цього ж навчального закладу за спеціальністю "Екологія" (назва кандидатської дисертації "Вплив абіотичних та біотичних факторів на поліморфізм популяцій Eristalis tenax L. (Diptera, Syrphidae) північно-східного макросхилу українських Карпат").

Під час навчання в університеті став співзасновником студентського ентомологічного товариства "Тенакс-17". А також у 2008 році був серед співзасновників науково-популярного журналу "Станіславівський натураліст", де молоді науковці-біологи друкували статті про свої дослідження та відкриття. Зокрема, тут було опубліковане повідомлення про унікальну знахідку-відкриття Володимира Третяка на терені Галичини - зуб  найбільшої викопної акули мегалодона, яка існувала мільйони років тому.

Крім того, наукові статті Володимира були опубліковані у багатьох фахових виданнях України та світу. Також молодий науковець був постійним учасником численних всеукраїнських та міжнародних наукових конференцій, конгресів, семінарів і симпозіумів.

Упродовж 15 років, до 2018 року включно, працював асистентом кафедри біології та екології Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

Хоббі Володимира, а саме любов до природи та подорожей, привела його до туристичного клубу "Похід в гори", де він з 2018 року почав працювати менеджером. Завдяки йому багато людей дізналися про найцікавіші місця в Україні та цілому світі.

Одним із улюблених занять Володимира Третяка було підкорення гірських вершин. Серед них - вершини в Японії, Чилі, Бразилії, Аргентині, Непалі, Франції, Туреччині і, звичайно, Україні.

27 лютого 2022 року Володимир Третяк отримав повістку і, не зволікаючи, з'явився до Івано-Франківського ТЦК та СП. Звідти направлений на навчання до Міжнародного центру миротворчості та безпеки (відомого як Яворівський військовий полігон), де 13 березня 2022 року отримав поранення, несумісні з життям, внаслідок ворожого ракетного обстрілу.

У Третяка Володимира залишилась дружина Ольга та донька Тетяна.
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/geroi.if.ua/data/bin-tmp/) in Unknown on line 0