Івано-Франківськ - місто героїв

Тарас Процах

Тарас Процах
Процах Тарас Олегович народився 26 вересня 1989 року у  Львові. У 1996–2007 рр. навчався в загальноосвітній середній школі с. Градівка, Городоцького району, Львівської області. У 2007-му Тарас вступив до професійно-технічного училища у Львові, обравши спеціальність слюсаря. У 2008 р. призваний до лав Збройних сил України,  служив у  Василькові та Борисполі. 

Після завершення служби в армії обрав професійний шлях у Державній службі України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) у Львові. Одночасно з роботою Тарас розвивав і свої мистецькі здібності у сфері мозаїки. Як учень-мозаїст брав участь в оздобленні таких святинь УГКЦ: Храму Преображення Господнього (м. Івано-Франківськ), Церкви Введення в храм Пресвятої Богородиці (с. Малечковичі, Львівська область), Собору Зарваницької Матері Божої (Тернопільська область), Патріаршого Собору Воскресіння Христового (м. Київ). 

У 2015 році Тарас переїхав на постійне місце проживання в село Крихівці та мешкав за адресою: вулиця Слобідська 6, квартира 32. 

У 2016-му вирушив на навчання до Італії, у місто Рим, де вступив до відомої  школи  мозаїки «Centro Alleti». Під час навчання за кордоном оздоблював церкви у різних країнах: Італії, Мальті, Румунії, Словенії, Хорватії, Угорщині, Словаччині, Польщі. Зокрема, працював над оздобленням і Відпустового центру святого Папи Івана-Павла II у Кракові та ін. 

По  завершенні навчання в Італії, разом з іншими майстрами-мозаїстами, Тарас Процах оздоблював  українські святині: Храм Різдва Христового (м.  Галич), Відпустовий Центр блаженного Симеона  Лукача (с. Старуня) та ін. Останнім його проєктом була мозаїка в Монастирі Святого Антонія Печерського (Студійського уставу, УГКЦ). Початок повномасштабного вторгнення рф перервав роботу – майстер-мозаїст взяв у руки автомат і добровільно пішов захищати  Україну. В пам’ять про Тараса Процаха  мозаїка була завершена, але вже без нього. Майстер споглядав  на довершену  роботу  вже з небес…

Ще 7 березня 2022 року Тарас Процах добровільно вступив на військову службу в ЗСУ. Був призначений водієм-заправником першого відділення автомобільного взводу підвозу пального військової частини А4056. 

Загинув 7 вересня 2022 року, виконуючи бойове завдання із захисту України, у населеному пункті Богоявленка, Донецької області. Отримав вибухову травму, несумісну з життям.

Похований 13 вересня 2022 року в селі Градівка, Львівського району, Львівської області.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/geroi.if.ua/data/bin-tmp/) in Unknown on line 0