Івано-Франківськ - місто героїв

На Вовчинецькій 10 відкрили дошку художнику Миколі Більчуку

Понеділок, 1 грудня 2014
На Вовчинецькій 10 відкрили дошку художнику Миколі Більчуку

Колишньому керівнику Івано-Франківської дитячої художньої школи Миколи Більчуку відкрили анотаційну дошку, яку встановили на будинку, де живописець прожив майже ціле життя.

Саме тут, у цьому будинку разом зі сім’єю провів своє життя відомий український живописець, директор Івано-Франківської художньої школи п. Микола Більчук.  Уже традиційно розпочнемо наше дійство українським гімном. Уродженець Хмельниччини був викладачем образотворчого мистецтва та згодом керівником базової художньої школи Прикарпаття. За роки роботи митець виховав плеяду відомих художників та архітекторів.

Також він відомий як автор десятків художніх робіт, зокрема найбільше Микола Більчук любив малювати вулиці та будівлі Івано-Франківська.

Анотаційну дошку на Вовчинецькій, 10 встановлено в рамках програми «Івано-Франківськ — місто героїв», ініціатором якої є народний депутат VII скликання Руслан Марцінків. За його словами, постать Більчука й справді заслуговує бути увіковічненою, адже пан Микола був одним з патріотів обласного центру.

До речі, анотаційна дошка, яка встановлена на будинку Миколи Більчука, стоїть навпроти каплиці, яку свого часу він розмалював.

Разом з встановленням дошки нове життя отримав і сам будинок на Вовчинецькій 10.  Завдяки небайдужим мешканцям нашого міста нам вдалося провести косметичний ремонт фасаду будинку, якому жив п. Микола. Від імені Івано-Франківської міської ради висловлюю подяку п. Андрію Міліщуку (керівнику Малярного дому) за надані матеріали та п. Руслану Марцінківу, директору центру розвитку міста за оплату роботи майстрів.