Автору гімну Івано-Франківська відкрили анотаційну дошку
У суботу, 18 жовтня в Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку відомому місцевому поету та дисиденту Ярославу Дорошенку. Пам'ятний знак встановили поряд зі столітньою хатиною на Сніжній 27, де Ярослав провів остання роки життя.
Ярослав Дорошенко був членом Спілки журналістів, видав чимало збірок віршів, довго очолював обласну Спілку письменників. Саме на його слова написана пісня «Мій Івано-Франківськ», яку вважають музичним атрибутом Станиславова. За час роботи Дорошенка, згадав на відкритті таблиці нинішній очільник письменників Прикарпаття Євген Баран, спілка зросла більш ніж удвічі. Для братів по перу – "вибивав квартири”, сприяв у виданні книжок, писав передмови, рецензії, редагував рукописи. І не боявся давати дорогу молодим.
Хоча перед цим був набагато складніший час. У 1950 році Дорошенка радянська влада засудила на 25 років із позбавленням громадянських прав на 5 років та конфіскацією усього майна. Йому інкримінували написання і поширення антирадянських віршів, участь у ОУН. Покарання відбував на Воркуті, працював на відомій шахті №29, де 1 серпня 1953 року вибухнув вогонь повстання. Самопожертва Дорошенка заради нації, зазначив під час презентації таблиці народний депутат України Руслан Марцінків, нині є хорошим прикладом для українців та іванофранківців зокрема.
Після відходу Ярослава Дорошенка у кращий світ у 2007 році, місто започаткувало літературну премію його імені, нагадав на святі заступник міського голови Михайло Верес. Натомість голова комісії з питань освіти у міській раді Оксана Савчук підтвердила відомі слова — «поет живе доти, доки читають його вірші». За активну популяризацію постаті Дорошенка Оксана Савчук подякувала його дружині — Ганні Дорошенко.
Таблицю в рамках реалізації програми «Івано-Франківськ — місто героїв», встановили поблизу будинку, в якому проживав Ярослав Дорошенко, на вулиці Сніжній. Його дружина, Ганна, згадує — доля пана Ярослава кілька разів розпоряджалася проживати саме на цій вулиці, хоча й в різних будинках. Тож нинішня подіє має символічне і важливе для родини значення.
Загалом анотаційна дошка Ярославу Дорошенку вже 15 в рамках програми «Івано-Франківськ — місто героїв». Її ініціатором, як відомо, є народний депутат України Руслан Марцінків.
Традиційно на дошці зазначений спеціальний код, котрий за допомогою сканера мобільних пристроїв скерує зацікавлених у постаті Дорошенка на спеціальний сайт програми geroi.if.ua