Івано-Франківськ - місто героїв

Відкрили анотаційну дошку Фотію Володимирському

Вівторок, 14 жовтня 2014
Відкрили анотаційну дошку Фотію Володимирському

Сьогодні, 14 жовтня, у День Покрови, в Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку Фотію Володимирському — вояку УПА, в'язню концтаборів, багаторічному голові Братства ОУН-УПА Карпатського краю. Таблиця розміщена за адресою Лепкого,46 — на будинку, де знаходиться офіс Братства ОУН-УПА Карпатського краю.

Спеціальний код, розміщений на таблиці, допоможе франківцям та туристам з мобільними пристроями оперативно дізнатися про постать Володимирського з тематичного сайту у мережі інтернет. Опісля відкриття анотаційної дошки, від будинку на Лепкого,46 вирушила традиційна хода вояків УПА на загальноміське віче. 

Відкриття анотаційної дошки відбулося в рамках реалізації програми “Івано-Франківськ — місто героїв”. На сьогоднішній день це вже 14-та дошка в місті Івано-Франківську, яка вшановує героїв, що творили свої маленькі справи в місті задля великого майбутнього країни.

На відкритті дошки урочисте слово мали син упівця п. Богдан Володимирський, також теперішній керівник братства ОУН-УПА Карпатського краю Степан Гах та секретар міської ради Микола Вітенко, який разом з колегами-депутатами ініціювали створення програми "Івано-Франківськ - місто героїв" та опікується її реалізацією.


ДОВІДКА:

Фотій Володимирський народився 1 вересня 1924 року в смт Вишневець Збаразького району Тернопільської області. У 19 років вступив у ряди УПА, де був призначений до сотні «Чіпа» ройовим під псевдом «Муха».

У червні 1943 року він був уперше поранений в руку й ногу під час бою з німцями у селі Колодне (неподалік Збаража). Після лікування працював у Службі безпеки району. У 1944 році його направили в курінь «Наливайка», у курінну жандармерію. Пройшов з боями по Волині та Львівщині. Курінь відправили на Холмщину проти польської Армії Крайової, яка тероризувала українців Холмщини. Перейшли лінію фронту з боями і в серпні 1944 року повернулися на Волинь. І знову рейд по Волині й на Львівщину, де у грудні 1944 року в селі Нивиці Радехівського району Фотій Володимирський був поранений в обидві ноги гранатою.

Лікувався, але 13 березня 1945 року його спіймали енкаведисти. Цілий рік провів під слідством у тюрмі Лопатина (Львівщина), після чого його засудили на 10 років таборів. Відбував ув’язнення у Комі АРСР, в Інті. Після закінчення «строку» не мав права повертатися в Україну, тож 23 роки працював на вугільних шахтах Інти.

З 1990 року Фотій Володимирський перебував у рядах Братства ОУН-УПА. У 1994-му його обрали Головою Братства ОУН-УПА Карпатського краю.

Він був невтомним борцем за незалежність України.