Ivano-Frankivsk - city of heroes

Юрій Харкавий

Юрій Харкавий

Харкавий Юрій Васильович народився 5 травня 1988 року в місті Івано-Франківську у багатодітній сім'ї. Був наймолодшою дванадцятою дитиною.


Навчався у загальноосвітній школі № 10, яку закінчив у 2003 році. Після закінчення школи, навчався у професійному технічному ліцею № 1 і здобув професію провідника пасажирського вагону.


Юрій з дитинства говорив, що піде служити в армію. І коли настав час - без вагань пішов служити Батьківщині.


У 2006 році проходив військову службу у місті Мукачеве, Закарпатської області. Після закінчення служби в армії працював у торговому центрі «Арсен» - охоронцем.


У 2014 році Юрій брав участь в зоні проведення АТО, раніше боєць 128-ї бригади, був у Попасній, Біловодську, Дебальцевому.


У 2015 році Юрій нагороджений пам'ятним знаком учасника подій «Дебальцеве», також нагороджений відзнакою «Учасник АТО».


У 2016 році Юрія було нагороджено відзнакою Президента України – «За участь в антитерористичній операції», а також відзнакою – «За бойову звитягу».


Юрій любив спорт, займався тхеквондо, був учасником громадської організації ЦПЧ «Золотий дракон». Також він був гравцем футбольної команди «АТО-Прикарпаття». Він завжди пам'ятав і вшанував загиблих воїнів, брав участь у спортивних турнірах. Юрій з друзями та побратимами майже кожної неділі грав у футбол.


Старший солдат Юрій Харкавий – гранатометник, від початку повномасштабної війни росії проти України, служив у лавах 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади у 109 окремому гірсько-штурмовому батальйоні. Захищав Україну у Харківській області, згодом у Донецькій області.


Юрій був доброю та чуйний людиною, завжди намагався допомагати іншим. Він ніколи не жалівся, завжди говорив, що у нього все добре.


19 вересня 2022 року Юрій загинув у результаті ракетного обстрілу під час бойових дій з військовими формуваннями російської федерації поблизу населеного пункту Дорожнє Донецької області.

Посмертно Юрія нагороджено медаллю «За заслуги перед Прикарпаттям» (2022 р.) та відзнакою міського голови Івано-Франківська «За честь і звитягу» (2023 р.).