Івано-Франківськ - місто героїв

На фасаді Ліцею імені В’ячеслава Чорновола відкрили дошку захиснику України Михайлу Андрушевському

Середа, 1 лютого 2023
На фасаді Ліцею імені В’ячеслава Чорновола відкрили дошку захиснику України Михайлу Андрушевському
На фасаді Ліцею імені В’ячеслава Чорновола відкрили та освятили анотаційну дошку, мужньому герою, що став на захист суверенітету України та віддав за неї своє життя – Михайлу Андрушевському!

Михайло Михайлович Андрушевський народився 17 лютого 1986 р. в м. Івано-Франківськ.

З 1992 до 2001 р. Михайло навчався в Івано-Франківській школі-інтернаті № 1. Упродовж 2001–2004 рр. учився в Івано-Франківському професійному будівельному ліцеї. Тут він здобув професію столяра будівельного і паркетника третього розряду.

24 лютого 2022 р., коли розпочалась широкомасштабна збройна агресія Росії проти України, Михайло відразу звернувся до Територіального центру комплектування ЗСУ. Однак спочатку йому відмовили. Проте через кілька днів його все-таки закликали. 28 лютого 2022 р. як доброволець він підписав контракт. Михайло у той момент керувався принципом, що захищати Україну йдуть передусім ті, які готові віддати своє життя за Батьківщину. Вже 3 березня він був у військовій частині.

Михайло Андрушевський захищав рідну землю від московського окупанта в Київській, Сумській та Харківській областях. У Михайла був позивний «Майкл».

Доброволець, водій роти вогневої підтримки військової частини А 3029 Михайло Андрушевський загинув унаслідок артилерійського обстрілу біля селища Прудянка Харківської області. Поховали героя у рідному селі Підвербці 8 травня.

У 2022 році родина одержала за нього відзнаку Івано-Франківського міського голови «За честь і звитягу», медаль «За заслуги перед Прикарпаттям» (посмертно).

Допоки ми живі - житиме пам’ять про наших героїв. Михайло Андрушевський  з меморіальної дошки щодня зустрічатиме і проводжатиме поглядом учнів та нагадуватиме кожному з нас, що він поклав життя, аби ми жили в мирній, квітучій Україні.