Ivano-Frankivsk - city of heroes

Іван Прокоп

Іван Прокоп
Прокоп Іван Андрійович, народився 30 березня 1941 р. у м.Львові. Рано осиротів. З 1949 р. виховувався в сім’ї тітки в м. Івано-Франківську (Станіславові).

В 1955 р. поступив в Івано-Франківське культурно-освітнє училище, тепер  фаховий музичний коледж ім. Д.Січинського.

Ще навчаючись на IV курсі був прийнятий на посаду педагога-акомпаніатора в музичне училище. В 1960 р. поступив у Львівську державну консерваторію ім. М.Лисенка, де і  залишився працювати. В цей період працює солістом Львівської філармонії. У 1966 році в зв’язку з хворобою тітки повертається в м. Івано-Франківськ, працює в музичному училищі ім. Д.Січинського на посаді викладача спеціального фортепіано, а також викладав такі предмети, як фортепіанний ансамбль, концертмейстерський клас, педагогічну практику, працював концертмейстером. За час роботи в музичному училищі виховав десятки студентів, які працюють в різних куточках України. З 1966 р.- 2005 р. концертуючий піаніст.

У 1985 р. призначений на посаду заступника директора з навчальної роботи Івано-Франківського музичного училища. 

З 1999 р.  – директор Івано-Франківської дитячої музичної школи № 2 ім. В.Барвінського, де пропрацював більш ніж 20 років. Прокоп Іван Андрійович вів активну педагогічну діяльність, як в школі, так і за її межами, надавав консультації учням школи на час їх підготовки до участі в конкурсах.

Був Головою Президії ради директорів початкових мистецьких закладів Івано-Франківської області, членом  експертної комісії при обласному управлінні культури, членом колегії при Департаменті культури Івано-Франківської міської ради, членом Ради старійшин при Івано-Франківській міській раді, у 2018 р. удостоєний звання «Людина року-2018», у 2020 р. нагороджений медаллю ректора ЛНМА ім. М.Лисенка  - І.М.Пилатюка «Гордість консерваторії», медаллю  «За заслуги перед Прикарпаттям», домінант проекту «Славетні Галичани»,який започаткований народною депутаткою України Оксаною Савчук. 

Іван Андрійович був вимогливим до викладачів школи, а в першу чергу,   і до самого себе – постійно підтримував власний високий виконавський рівень.

Вміння бачити перспективу, педагогічний досвід, постійне самовдосконалення забезпечували Прокопу Івану Андрійовичу високий авторитет керівника, організатора, педагога-наставника.

Його високий професіоналізм, багаторічна послідовна та наполеглива праця були підпорядковані найблагороднішій у світі меті – дарувати своїм  вихованцям  вічне, незгасиме полум’я любові до навчання, до прекрасного, безмежного світу музики. 

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/geroi.if.ua/data/bin-tmp/) in Unknown on line 0