У Микитинцях урочисто відкрили анотаційну дошку Степанові Ковалю
Понеділок, 9 червня 2014
8 червня у Микитинцях на Народному домі за ініціативи голови фракції ВО «Свобода» в Івано-Франківськії міськії раді Романа Онуфріїва встановили анотаційну дошку командиру загону «Котловина» УПА, політв’язню, диригенту хору «Первоцвіт» Степану Ковалю. Дошку встановили в рамках програми «Івано-Франківськ – місто Героїв».
В рамках ініційованої народним депутатом України Русланом Марцінківим програми «Івано-Франківськ – місто героїв» в Івано-Франківську вже встановлено 5 анотаційних дощок українським героям та відомим діячам. Досить прикметно, що дошку Степанові Ковалю встановили саме на фасаді народного дому в селі Микитинцях. Адже після переслідувань радянською владою, Степан Коваль змінив прізвище та влаштувався художнім керівником Станиславівського районного будинку культури, територіально розміщеному с. Микитинці (вул. Зарічна 75а). До сьогодні у с. Микитинці веде свою активну творчу діяльність народний аматорський хор "Первоцвіт", керівником якого тривалий час був Степан Коваль.
Роман Онуфріїв наголосив, що вшанування та популяризація відомих українців, героїв України після вікових перекручувань та замовчувань історичних фактів, є вкрай важливою справою. «Так долею склалося, що українська історія зазнала значних впливів, перебуваючи під гнітом радянського союзу. І навіть після здобуття незалежності, наша країна так і не отримала самостійності та свободи. Ми досі боремося за неї. Попередня влада кардинально пересувала нашу історію, глумилася над національною пам’яттю. Тому цілком реальними є те, що багато вагомих постатей є невідомими чи маловідомими для пересічних українців. Встановлення цих анотаційних дощок якраз і виконує таку місію», - пояснив Роман Онуфріїв.
Історик Ростислав Гандзюк розповів: «Степан Коваль – також доволі цікава та вагома постать. З молодих років він був прихильником, а згодом і хорунжим ОУН-УПА. Звичайно, за свою участь в Організації Українських Націоналістів Степан Коваль поплатився переслідуванням. Для того, щоб вберегти своє життя та сім’ю він змінив прізвище, і згодом зайнявся активною культурною роботою. З 1949 року він – керівник хору «Первоцвіт» в районному будинку культури, що був розміщений саме тут, у Микитинцях».
«І найважливіше, хочеться відзначити, що великі люди починали свій життєвий шлях зі сіл, або поверталися до них і творили там свої маленькі проте добрі справи. Нехай постать Степана Коваля стане прикладом для наслідування», - додав депутат.
Після освячення дошки на відкритті виступив і вже згадуваний хор «Первоцвіт» та інші творчі колективи села.