Ivano-Frankivsk - city of heroes

Михайло Шевчук

Михайло Шевчук
М. Г. Шевчук народився 14 квітня 1935 р. в с. Верхня Калуського району Івано—Франківської області. У 1951р. закінчує Калуську середню школу № 1. Навчання припало на неймовірно тяжкі воєнні і повоєнні роки. У 1958р. М. Г. Шевчук з відзнакою закінчує Івано—Франківський медичний інститут і вирішує пов’язати своєжиття з хірургією. Проте, шлях до опанування професії був нелегкий, оскільки на наукову роботу на клінічні кафедри в той час не рекомендували без відповідного стажу. Щоб глибоко освоїти професію хірурга, у 1958—1961 рр. М. Г. Шевчук навчається в аспірантурі на кафедрі анатомії Івано—Франківського медичного інституту. У 1962 р. захищає кандидатську дисертацію, з 1962 по 1964 р. працює асистентом тієї ж кафедри.

Маючи непереборне бажання працювати практичним хірургом, М. Г. Шевчук полишає роботу в Інституті із 1964 по 1969 р. працює ординатором хірургічного відділення Другої міської клінічної лікарні Івано—Франківська, продовжуючи працювати над докторською дисертацією, яку захищає у 1970 р. Після отримання диплому доктора медичних наук М. Г. Шевчук обраний асистентом кафедри загальної хірургії Івано—Франківського медичного інституту. У 1971 р. — переведений на посаду професора кафедри госпітальної хірургії, у 1973 р. — затверджене наукове звання професора. З 1974 по 1977 р. М. Г. Шевчук обіймає посаду професора кафедри загальної хірургії, з 1977 по 2005 р. — завідувача кафедри госпітальної хірургії Івано—Франківської державної медичної академії. Під керівництвом М. Г. Шевчука інтенсивного розвитку отримала хірургія органів травлення, зокрема, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, стравоходу, органів середостіння; вдосконалені і впроваджені в практику різні реконструктивні та органозберігальні операції з приводу виразкової хвороби та її ускладнень, захворювань позапечінкових жовчних проток, органів грудної порожнини. За ініціативи і безпосередньої участі М. Г. Шевчука на Прикарпатті впроваджена ендоскопічна та мініінвазивна хірургія. Маючи добру теоретичну і практичну підготовку лікаря—хірурга, М. Г. Шевчук успішно здійснює складні оперативні втручання на органах грудної та черевної порожнин.Професор М. Г. Шевчук є автором 334 наукових робіт, в тому числі 14 монографій і навчальних посібників, зокрема, підручника “Сестринська справа”, співавтором підручника “Шпитальна хірургія”. Під керівництвом професора М. Г. Шевчука захищені 4 докторські та 11 кандидатських дисертацій. У 1994 р. професору М.Г. Шевчуку присвоєне звання заслуженого діяча науки і техніки України. Він нагороджений орденом “Знак Пошани”, значком “Відмінник охорони здоров’я”. Педагогічна діяльність професора М. Г. Шевчука охоплює високопрофесійні лекційні курси для студентів 5—го та 6—го курсів, а також значну роботу з підвищення професійної кваліфікації хірургів Прикарпаття.

Професор М. Г. Шевчук є засновником Хірургічного Товариства Прикарпаття, яке потім стало Івано-Франківським осередком Асоціації хірургів України, який потім і очолював М. Г. Шевчук.

Помер М. Г. Шевчук 04.02.2022 року.

Протягом багаторічної лікувальної та педагогічної діяльності професор він не лише сформував наукову школу хірургів Прикарпаття- він підготував цілу плеяду висококваліфікованих хірургів—практиків, які розвивають і втілюють у життя розробки і концепції свого Вчителя.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/geroi.if.ua/data/bin-tmp/) in Unknown on line 0