Ivano-Frankivsk - city of heroes

На фасаді Крихівецького ліцею відкрили дошку Роману Дземану

Thursday, 1 September 2022
На фасаді Крихівецького ліцею відкрили дошку Роману Дземану
На фасаді Крихівецького ліцею відбулося відкриття та освячення анотаційної дошки захиснику України – Роману Дземану.

Роман народився у Крихівцях 24 квітня 1987 року у відомій крихівецькій родині ДЗЕМАНІВ. Закінчив Крихівецьку школу, згодом – Київський економічний інститут менеджменту. Із 2010 р. працював на Державному підприємстві «Антонов», який є флагманом авіабудування України.  Із початком подій на Майдані був його активним учасником. 

Роман з початком подій на Майдані був його активним учасником, а у вересні 2014-го отримав повістку та без вагань відправився у зону АТО. За час служби у складі 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади пройшов найгарячіші точки. На жаль, у серпні 2016-го Романа контузило, через що не міг продовжувати службу, але, попри це завжди вів активне громадське життя, був учасником Крихівецької та Івано-Франківської спілки АТО, член виконкому Крихівецької сільради у 2017–2018 р.

Сержант Роман Дземан був серйозним у справі, але веселим у житті, тому і друзів у нього було багато. За друзів і побратимів він і віддав життя. Бувши сапером-розвідником, разом з іншими військовослужбовцями 68 окрема єгерська бригада висунулись для розвідки на нові нейтральні позиції, де Роман і натрапив на «керовану міну». Хлопець прикрив своїм тілом інших та загинув 5 травня під Вугледаром Донецької області.

Ціною власного життя Роман врятував своїх побратимів від неминучої смерті. 

Наш обов’язок шанувати та пам’ятати, яка висока ціна кожного відвойованого клаптика нашої неньки-України