Івано-Франківськ - місто героїв

Андрій Януш - старший солдат 80 окремої десантноштурмової бригади

Понеділок, 8 серпня 2022
Андрій Януш - старший солдат 80 окремої десантноштурмової бригади
Молодий парубок, який цього року мав відзначити своє 23-річчя, віддав своє життя за нашу волю та незалежність. 

Закінчивши навчання охоче призвався на строкову військову службу до Збройних Сил України. Спочатку проходив навчання в м. Житомир у військовій частині  №199, після чого був переведений в 80 десантно - штурмову бригаду у м. Львів. Після 4-х місяців служби підписав військовий контракт на безпілотника. Стрімко просувався по військовій кар'єрі, виконав 11 стрибків з парашутом. Згодом отримав звання старшого солдата!

Після проходження спеціальної підготовки відправився у зону проведення АТО, де 9 місяців боронив нашу землю на Луганщині. Отримав грамоту за зразкове виконання поставлених задач, відповідальне ставлення до служби, а також став ветераном війни та учасником бойових дій.

З початком російсько-української війни був у числі перших мобілізованих. Мужньо і віддано боровся за незалежність країни, якій склав військову присягу.

Загинув 25 лютого 2022 року під Миколаєвом, внаслідок авіаційної атаки російських окупантів, отримавши травму несумісну з життям.

Посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня  — за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.

Похований 4 березня 2022 року на Алеї Слави в селі Чукалівка Івано - Франківської області.

Андрій залишив після себе мрії, які не встиг втілити в життя, в тому числі створення сім'ї з коханою дівчиною. Незважаючи на всі труднощі в житті, він залишався доброю, щирою та оптимістичною людиною в пам'яті кожного.

Вічна слава Герою України!