Івано-Франківськ - місто героїв

Пам'ятна дошка захиснику Юрію Чопику

П’ятниця, 29 липня 2022
Пам'ятна дошка захиснику Юрію Чопику
В рамках програми "Місто героїв" відкрили та освятили анотаційну дошку випускнику Івано-Франківського ліцею №17,  герою Юрію Чопику.

У липні 2015 р. був мобілізований та проходив службу на посаді старшого інспектора прикордонної служби Мукачівського прикордонного загону Державної прикордонної служби Україні. Приймав участь у бойових діях в зоні АТО/ООС на сході України. В серпні 2015 р. йому присвоєно чергове військове звання лейтенант.

У 2017 р. захистив кандидатську дисертацію на тему: «Зарубіжна реформаторська педагогіка в оцінках українських науковців (друга половина ХХ – початок ХХІ століття)», співавтор двох підручників, словника та чотирьох посібників з латинської мови.

У 2020 р. підписав контракт на проходження служби у складі 80-ої окремої десантно-штурмової бригади з місцем дислокації м. Львів, заступник командира мінометної батареї.

Указом Президента України від 21.04.2022 № 268/2022 за особисту мужність та самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджений Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно). 

Юрій Чопик любив неформально спілкуватися зі студентами, жартувати, часто разом відвідували різні музеї, подорожували. 

Під час довгострокової відпустки у 2021 приходив на кафедру, навіть провів практичне заняття зі студентами. Вже знаючи, що через день-два піде на військову службу, не полишав дистанційної роботи, складав тести, укладав методичні вказівки та редагував посібник для фізтерапевтів. Всім своїм оточуючим, знайомим, колегам та студентам запам’ятався як позитивна, завжди усміхнена людина. 

Ціною свого життя в цій страшній війні, Юрій Степанович, єдиний син у батьків, захищав кожного з нас, нашу землю, наших і своїх двох дітей, які залишились без тата.

Загибель Юрія –  це велика втрата для сім‘ї та міста, адже без батька залишились донечка та синочок, а працівники Івано-Франківського національного медичного університету – без чудового та освіченого колеги.

Щодня ми повинні усвідомлювати, якою дорогою була ціна українців на шляху до свободи та незалежності. Вшановуючи пам‘ять нашим героям – ми дякуємо їм за віддане життя на шляху до перемоги.