Ivano-Frankivsk - city of heroes

Андрій Януш

Андрій Януш
Януш Андрій Русланович народився 23 березня 1999 р. у м. Івано-Франківськ, навчався у початковій школі  №4, а з 5 класу в ЗОШ №25, після закінчення поступив в Івано-Франківський професійний ліцей транспорту і будівництва №15.

Закінчивши навчання охоче призвався на строкову військову службу . Спочатку проходив навчання в м. Житомир у військовій частині  №199, після чого був переведений в 80 десантно - штурмову бригаду у м.Львів. Після 4-х місяців служби підписав військовий контракт на безпілотника . Стрімко просувався по військовій кар'єрі, виконав 11 стрибків з парашутом. Згодом отримав звання Старшого солдата . 

Після проходження спеціальної підготовки відправився у зону АТО , де 9 місяців боронив нашу землю на Луганщині. Отримав грамоту за зразкове виконання поставлених задач,  відповідальне ставлення до служби, а також став ветераном війни та учасником бойових дій.

З початком російсько-української війни був у числі перших мобілізованих . Мужньо і віддано боровся за незалежність країни, якій склав військову присягу . Загинув 25 лютого 2022 року під Миколаєвом, внаслідок авіаційної атаки російських окупантів, отримавши травму несумісну з життям. Посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня  — за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.

Похований 4 березня 2022 року на Алеї Слави в селі Чукалівка Івано - Франківської області.

Андрій залишив після себе мрії, які не встиг втілити в життя, в тому числі створення сім'ї з коханою дівчиною. Незважаючи на всі труднощі в житті, він залишався доброю, щирою та оптимістичною людиною в пам'яті кожного.