Івано-Франківськ - місто героїв

Христина Фіцалович - акторська слава в історії міста

Вівторок, 11 січня 2022
Христина Фіцалович - акторська слава в історії міста
Відкрили анотаційну дошку народній артистці України Христині Фіцалович. Вона уособлює плеяду акторів, які відділи все своє життя нашому театру, місту, нашій державі.

"Дякую всім, хто долучився, щоб ця анотаційна дошка з’явилася! Зазвичай ми ставимо пам’ятні дошки на будинках, де мешкали наші герої. Але сьогодні встановлюємо дошку на театрі і сподіваємося, що вона стане першою на Алеї Слави Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка (вул. Незалежності, 42)", - каже мер Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Христина Павлівна  Фіцалович народилася 1 червня 1938 року у м. Калуші. У школі брала участь у художній самодіяльності, співала в хорі та вокальних ансамблях. Ще в шкільні роки отримала пісенну роль — образ Наталки в п'єсі Івана Котляревського «Наталка Полтавка». У 1960 році Христина Фіцалович отримала призначення на роботу до обласної філармонії на посаду солістки-вокалістки. У філармонії співала різножанрові твори: класичні арії та романси, народні, ліричні та сучасні пісні. Крім того, пробувала себе в естрадному профілі — стала солісткою вокального ансамблю, з яким концертувала містами республік Середньої Азії (Казахстан, Узбекистан, Киргизстан, Таджикистан).

Саме в Івано-Франківській філармонії, на одному з концертів її помітив головний режисер обласного театру Євген Аристархович Гречук, відчувши, що справжнім покликанням цієї співачки є сцена. Він запросив її на роль Любаші в опереті "Севастопольський вальс". І ось з 1963 року почався творчий театральний етап життя Христини Фіцалович.

Івано-Франківський академічний обласний музично-драматичний театр імені Івана Франка став для актриси другим рідним домом. Тут вона зіграла велику кількість ролей, зростала професійно. Підсумком цього стала і висока відзнака: Христині Фіцалович присвоїли почесне звання народної артистки Української РСР 27 січня 1984 року.

Останні роки Христина Фіцалович працювала професоркою кафедри сценічного мистецтва і хореографії Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Пішла з життя 18 серпня 2020 року.