Івано-Франківськ - місто героїв

Еміль Микулець

Еміль Микулець
Микулець Еміль Петрович – видатний футболіст, воротар ФК «Спартак» (Івано-Франківськ), ФК «Спартак» (Москва), ФК «Динамо» (Мінськ), тренер СДЮСШОР «Прикарпаття», майстер спорту з футболу.

Народився 12 лютого 1936 року в селищі Буштино тодішньої Чехословатської республіки. Життявий шлях повернув родину до Станіславова, де юнак і захопився цим надзвичайно перспективним видом спорту. З самого початку ігровим амплуа Микуляця було – воротар.

Микулець - вихованець клубу «Спартак» (Станіслав). За основну команду він дебютував у 1953 році і провів в команді 2 сезони.

У 1955 році він виїхав до Москви та приєднався до місцевого «Спартака». У московській команді Микулець провів 2 сезони, зігравши 13 матчів у чемпіонаті і 3 матчі в кубку СРСР, пропустивши, в цілому, 14 м'ячів. Також Микулець зіграв 8 матчів за дублюючий склад команди, пропустивши 4 рази.

У 1957 році Микулець переїхав у Мінськ. Там він провів 1 сезон, зігравши 14 матчів в чемпіонаті та кубку країни, після чого повернувся в московський «Спартак», за який зіграв 5 матчів за основу і 17 матчів за дубль «червоно-білих».

Після цього він повернувся в станіславський «Спартак», де виступав до кінця кар'єри у другій лізі чемпіонату СРСР.

З 1997 року працював тренером в СДЮСШОР з футболу «Прикарпаття» Івано-Франківськ.

Основними досягненнями Микуляця були: чемпіон СРСР (1956, 1958 роки), срібний призер чемпіонату СРСР (1955 р.), володар кубку СРСР (1958 р.).

Помер Еміль Микулець 22 червня 2000 року в нашому місті Івано-Франківську.