Ivano-Frankivsk - city of heroes

В Івано-Франківську відкрили пам`ятну дошку академіку, письменнику, віце-ректору Івано-Франківського університету імені Короля Данила Зіновію Маніву

Wednesday, 30 May 2018
В Івано-Франківську відкрили пам`ятну дошку академіку, письменнику, віце-ректору Івано-Франківського університету імені Короля Данила Зіновію Маніву
На урочистий захід відкриття пам`ятної дошки завітали друзі та колеги Зіновія Маніва, його дружина та діти.

Народився Зіновій Манів 7 жовтня 1930 р., в селі Вільхівка нині Рожнятівського району. Закінчив Вільхівську школу, де й опанував найосновніше вміння його життя – вміння вчитись та пізнавати світ. По закінченню школи молодий Зеновій у 1950 році поступив у Львівський політехнічний інститут.

Після блискучого закінчення навчання в інституті у 1955 році Зіновій Манів розпочинає свою трудову діяльність.

З листопада 1998 року почав працювати в Івано-Франківському інституті права, економіки та будівництва на посаді заступника проректора з навчальної роботи та завідувачем кафедр теорії та прикладної економіки.

З 2004 року був призначений на посаду першого проректора, проректора з навчальної роботи по зовнішніх зв’язках. У 2005 році був переведений на посаду першого проректора інституту, проректора із зовнішньоекономічних зв’язків. З травня 2007 року був переведений на посаду віце-ректора, де пропрацював до 2010 року.

Протягом своєї трудової та наукової діяльності був нагороджений дипломом члена-кореспондента Академії підприємництва та менеджменту України. У 2001 році був обраний дійсним членом Української академії наук.

16 травня 2002 року Зіновій Манів був нагороджений знаком «Відмінник освіти України», а в 2007 році за плідну науково-педагогічну та організаторську діяльність і за вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих кадрів був нагороджений дипломом про присвоєння звання Почесний професор. Варто зазначити, що 28 травня 1988 року став кандидатом наук, а в 1994 році Зіновію Маніву було присвоєно звання доцента.

Маніву Зіновію Олексійовичу був притаманний високий рівень наукового потенціалу, виконавської дисципліни, педагогічної етики та професіоналізму. Ділові якості проявив на найвищому рівні, постійно прагнув до вдосконалення, був уважний до потреб і сподівань студентів. Він користувався неабиякою повагою та авторитетом серед професорсько-викладацького складу та студентів.