Івано-Франківськ - місто героїв

Зіновій Манів

Зіновій Манів
Народився З. О. Манів 7 жовтня 1930 р. у с. Вільхівки Рожнятівського району Івано-Франківської області. У 1955 р. закінчив Львівський політехнічний інститут, отримав направлення у м. Коломию в заводоуправління будівельних матеріалів. Пройшов трудовий шлях від майстра цеху до директора підприємства.

Працював головою Коломийської міської ради, головою обласної планової комісії, заступником обласного виконавчого комітету.  Саме йому належить ініціатива створення "Регіонального агенства економічного розвитку" (РАЕР). Зіновій Манів з властивою йому відкритістю поділився своїм досвідом роботи управлінця, просвітянина. А досвід цей неоціненний - це сотні економічних, технічних, управлінських рішень, які сьогодні кваліфікуються як  „ноу-хау".

Глибокі теоретичні знання, практичні навички З. О. Манів прагнув передати майбутнім фахівцям у процесі викладацької діяльності. У співавторстві з ректором університету І.М. Луцьким ним підготовлено навчальний посібник "Економіка підприємства", головна мета якого - розкрити причини кризових явищ в економіці і вказати шляхи адаптації до ринкових умов господарювання. Ідеї регіонального розвитку знайшли втілення у посібнику "Регіональна економіка", який З.О. Манів написав у співавторстві з І.М. Луцьким та С.З. Манівим.

Загалом Зіновій Манів автор (співавтор) понад 100 наукових праць, монографій, навчальних посібників.