Івано-Франківськ - місто героїв

Віталій Пономаренко

Віталій Пономаренко
Віталій Анатолійович Пономаренко (18 березня 1974 — 5 лютого 2008) — український пауерліфтер. Майстер спорту України міжнародного класу, чемпіон та рекордсмен світу, чемпіон Європи з жиму лежачи.

Закінчив технікум електронних приладів. Служив в армії. В 20 років виконав норматив майстра спорту. В Прикарпаття його батька Анатолія Васильовича як військового направили з села Жерденівка Гайсинського району, Вінницької області. Матір Любов Іванівна працювала бухгалтером.

Пономаренко якось розказував що сила йому передалась від діда. Той якось підняв 100-літрову бочку з водою та загасив сусідську хату.

У Віталія була мрія створити школу пауерліфтингу в рідному місті, але 5 лютого 2008 року на 33 році життя о 5 годині ранку, він помер. Причина смерті гостра серцева недостатність. Похований на кладовищі села Чукалівка.

У Віталія залишились жінка та двоє малих дочок.

З 2 по 6 листопада 2007 року у місті Гельсінкі (Фінляндія) проходив Чемпіонат світу з пауерліфтингу і жиму лежачи за участю спортсменів із 20 країн світу. Україна була представлена чисельною збірною. Зокрема, абсолютним чемпіоном світу з пауерліфтингу у жимі лежачи іванофранківцем Віталієм Пономаренком, який кілька місяців тому на 17-му чемпіонаті Арнольдвікенду, що проводиться під патронатом Арнольда Шварценеггера, підтвердив титул найсильнішої людини планети. Про це повідомив 22 листопада власний кореспондент Західної інформаційної корпорації.

У Гельсінкі Віталій Пономаренко встановив три світові рекорди: 340, 350 і 355 кг. Його результат перевищив абсолютний рекорд світу у жимі лежачи у всіх видах пауерліфтингу.

Чемпіонами світу стали також його вихованці, студенти Національного технічного університету нафти і газу Михайло Калин, Вадим Мисак та Віталій Богачевський (серед юнаків до 19 років).

На прес-конференції Віталій Пономаренко зізнався, що мав запрошення виступати за збірну Російської Федерації, йому пропонували переїхати на постійне місце проживання до Москви. «Ми з хлопцями відмовилися, – сказав Віталій Пономаренко, — бо ми патріоти, ми українці. Я буду носити свою національну форму, буду виступати під українським прапором і слухатиму український гімн».