Івано-Франківськ - місто героїв

У Франківську відкрили анотаційну дошку відомому станіславському кондитеру та благодійнику Володимиру Скруту

Середа, 25 жовтня 2017
У Франківську відкрили анотаційну дошку відомому станіславському кондитеру та благодійнику Володимиру Скруту
У п’ятницю, 15 вересня 2017 року, на фасаді будинку Мазепи 4 відкрили анотаційну дошку відомому станіславському кондитеру та благодійнику, засновнику легендарної «Цукерні у Скрута» Володимиру Скруту. Пам’ятний знак встановили на будівлі, де проживав та працював майстер солодощів.

Раніше було модно присвоювати фірмам імена власників. Володимир Скрут теж назвав свій заклад просто — "Цукерня Скрута". Справи швидко пішли вгору й тому було кілька причин: він не боявся експериментувати, вигадував нові рецепти. Його «Заморожена чоколяда» не мала аналогів у Станиславові. Окрім цього, використовував передове європейське обладнання. Наприклад, фольгу і форми замовляв у Швейцарії. Мав перший у Станиславові холодильник. Це був такий залізний ящик з подвійними стінками, куди зверху засипався лід, а знизу містився кран для зливу талої води.

Велику увагу кондитер приділяв маркетингу й рекламі. Його вироби мали яскраві кольорові обгортки з фірмовим логотипом. Серед місцевих кондитерів Скрут першим почав пакувати цукерки в коробки — до того їх продавали на вагу.

На відкриття дошки прийшли син та донька кондитера, а також його внучки. Міський голова Руслан Марцінків, що також завітав на подію зауважив, що місто творять його мешканці й важливо зберігати пам’ять про них.

«Не часто в нашому місті та й в усій Україні відкривають пам’ятні знаки кондитерам та кулінаром. Пан Володимир був знаковою для міста постаттю, він збирав у своєму закладі молодь усього Станіславова. Символічно, що зараз на цьому місці працює кав’ярня, яка продовжує його справу», - зазначив міський голова Руслан Марцінків.

Дошку відкрито у рамках програми «Івано-Франківськ – місто героїв».