Івано-Франківськ - місто героїв

У Франківську відкрили пам’ятну дошку дисидентці, Героїні Світу, поетесі Ірині Сеник

Середа, 9 серпня 2017
У Франківську відкрили пам’ятну дошку дисидентці, Героїні Світу, поетесі Ірині Сеник
8 червня 2016 року у Івано-Франківську на вулиці Матейки на фасаді будинку №53 відкрили пам’ятну дошку поетесі, дисиденту, члену Української Гельсінської групи Ірині Сеник.

Очільник міста Руслан Марцінків урочисто відкрив пам’ятку, священики її освятили та провели панахиду. На захід прийшли працівники Обласного фтизіопульмонологічний центру, де працювала Сеник.

Марцінків нагадав, що сьогодні в рамках програми “Івано-Франківськ – місто героїв” відкрили вже 53 дошку видатним постатям, які жили і працювали у Івано-Франківську.

“Пані Ірина належить до унікального покоління, яке творило Українську гельсінську спілку. Дисиденти піднімали український дух, здобули незалежність країни. Тож треба про них пам’ятати. Ця дошка буде дороговказом майбутньому поколінню”, – прокоментував він.

Секретар міської ради Оксана Савчук подякувала всім, хто прийшов вшанувати знакову особистість.

“Таких людей мало. Вона багато років провела у концтаборах, втратила здоров’я, але не втратила почуття патріотизму. Вона надзвичайно сильна жінка, яка має бути прикладом для всіх. Наше покоління має знати, хто така Ірина Сеник, хто такі дисиденти та шістдесятники”, – сказала вона.

“Ми не знали її як поетесу, вишивальницю, а як добру людину, лікувальницю”, – пригадує викладач університету нафти і газу, який товаришував з пані Іриною, Лев Мончак.

Його дружина пані Христина також гарно відгукнулася про медсестру. Ірина пригадується їй людяною, сконцентрованою, дещо замкнутою – спочатку персонал медичного закладу навіть вважав її монахинею.

Сьогодні чимало людей сказали приємні слова про медсестру. На завершення заходу прозвучали вірші поетеси.