Івано-Франківськ - місто героїв

Квітослава Скульська

Квітослава Скульська
Скульська Квітослава Базилівна народилася 6 квітня 1944 року в селі Демешківці Галицького району Івано-Франківської області в родині службовців. Закінчила музичне училище у м. Харкові та музично-педагогічний факультет Педагогічного інституту ім. В. Стефаника. Працювала педагогом у школах Харкова , Львова та Івано-Франківська.

Квітослава Скульська сорок років віддала вихованню підростаючого покоління і паралельно двадцять років вела активну громадсько-політичну діяльність. Вісімнадцять років очолювала громадську організацію «Жіноча Громада» міста - філію Міжнародної організації ,зареєстрованої в ЮНЕСКО. Очолювана нею організація вела активну культурно-просвітницьку і благодійну роботу, приймала активну участь у Державних, просвітницьких і релігійних святах краю. Пані Скульська на всіх виборах до місцевих, обласних і Верховної Ради очолювала виборчі комісії або секретарювала. Як член УНП і НРУ була висунута кандидатом в депутати обласної ради, а також була довіреною особою депутатів Верховної Ради В. Костицького, М. Круця, кандидата в депутати Верховної Ради В. Ковальчука, активно підтримувала кандидатів на голову міста Б. Боровича, З. Шкутяка, В. Анушкевичуса. З-під пера Квітослави Скульської вийшли дві збірки: «Долі українських патріоток», «Славні люди нашого міста» до 350 -річчя м. Івано-Франківська.

Незламна патріотка, вона сміливо виступала на мітингах, зборах, згуртовуючи і закликаючи людей до боротьби за незалежність України. Вона створила осередок «Просвіти» ім. Т. Шевченка в ДМШ № З, де працювала і який був зареєстрований третім в м. Івано-Франківську. В цій школі вона очолювала фольклорний колектив, який займався поверненням народних традицій, вертепів, вечорниць, свята Миколая, гаївок.

Під її орудою було поставлено дві опери : «Коза-Дереза» М. Лисенка і «Троянда і Самітник». У «Світлиці» «Жіночої Громади» міста створеної К. Скульською відбувалися літературні вечори, презентації книжок, вшановувалися імена і подвиги воїнів ОУН-УПА, відзначалися ювілеї славних людей міста.

«Жіноча Громада» міста багато років опікується дітьми -сиротами, співпрацює з товариством допомоги сиротам України в Нью-Йорку.

Квітослава Скульська отримала понад 40 грамот за свою діяльність, годинники від президентів Л. Кучми, В .Ющенка, орден С. Бандери, медаль до 10-річчя УРП, відзнаку міського голови «Сила і міць», медаль «Помаранчевої революції».

Важка хвороба скувала її тіло , але дух її до останніх днів був незламним. Не виходячи з дому вона продовжувала писати статті, в телефонному режимі давати поради , консультації і боротися за свою Україну. 

Померла пані Квітослава 29 серпня 2013 року на 69 році життя.