Ivano-Frankivsk - city of heroes

У Франківську відкрили пам’ятну дошку Герою України Андрію Прищепюку, який загинув у зоні АТО

Thursday, 12 November 2015
У Франківську відкрили пам’ятну дошку Герою України Андрію Прищепюку, який загинув у зоні АТО
11 листопада, на фасаді школи №22 відкрили анотаційну дошку командиру диверсійно-розвідувальної групи ДУКу Андрію Прищепюку (“Шершню”), який загинув у зоні АТО.

Прищепюк Андрій Миколайович народився в м. Івано-Франківськ. Останні роки жив і працював у Києві. На фронті був командиром розвідгрупи ДУК ПС, якого бійці називали просто – “Батя”.

Загинув 9 серпня 2014 р. потрапивши в засідку під м. Міусинськ, Луганської області. Тіло залишилось на полі бою. Був тимчасово похований у смт шахти Новопавлівська (околиця м. Красний Луч) разом з десантником 95-ї окремої аеромобільної бригади Галянтом В.І.. Ексгумований пошуковцями місії “Евакуація-200″ (“Чорний тюльпан”) 26-го грудня 2014 року. Впізнаний родичами та товаришами. Похований у Києві.

Дошку відкрила тітка бійця Марія Дмитрівна. Пані Марія згадує Андрія добрим, сміливим й готовим завжди прийти на допомогу.

“Потрібно, щоб всі знали про його подвиг. Він був людиною честі”, – сказала вона й подякувала організаторам програми за встановлення пам’ятної дошки.

Священник прочитав молитву за загиблого бійця. Вшанувати Андрія Прищепюка прийшли його бойові побратими, а також учні школи №22. Урочисті слова виголосив й директор навчального закладу, який пам’ятає Андрія як здібного учня.

Бойовий товариш “Шершня”, командир четвертого запасного батальйону ДУК Віктор Тихенький зауважив, що не слід забувати про своїх загиблих. У Івано-Франківську це 5 бійців.

“Він поклав життя за вільну незалежну Україну, боровся за мирне небо над головою”, – додав він.