Івано-Франківськ - місто героїв

Микола Ясінський

Микола Ясінський
Микола Ясінський – псевдо «Льолько», легендарний станиславівський бойовик Української Військової організації та Організації Українських націоналістів, політв’язень.

Народився 1 січня 1900 року в Передмісті Станиславова. Проживав на Бельведері. Навчався в Станиславівській українській гімназії. 

Член Української Військової організації спеціального підрозділу «Летюча бригада», що створений у складі групи спеціально підготовлених і законспірованих бойовиків для здобуття грошових коштів шляхом вчинення ексів (експропріаційних актів – нападів на державні установи із метою заволодіннями коштами, які в умовах польської окупації вважалися українським національним здобутком і тому повинні бути повернені на благо української нації). 

У 1929 році, коли створюється Організація Українських націоналістів, став її членом.  Микола Ясінський був учасником замаху на окупаційного президента Польщі, проте атестат не вдався бо саморобна бомба не розірвалася. Неодноразово був затриманий та засуджений польською владою. Помер у січні 1945р.
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/geroi.if.ua/data/bin-tmp/) in Unknown on line 0